Menu
RSS

logo

Dzień Strażaka w KP PSP Łobez

       W obecnym czasie, czasie panującej pandemii koronawirusa, uroczystości z okazji Dnia Strażaka w komendach mają odmienny charakter niż w latach poprzednich. Panująca pandemia zmusiła funkcjonariuszy straży pożarnych w całym kraju do przeorganizowania codziennej pracy  jak i uroczystych zgromadzeń. Wprowadzone zaostrzenia nie ominęły także i nas - łobeskich strażaków a wszystko po to, aby do minimum ograniczyć zagrożenie ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

       Pomimo tak trudnego czasu uroczystość obchodów Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie była  okazją do celebrowania i wyrażenia  wdzięczności za niebezpieczną i ciężką pracę jej funkcjonariuszy. Często z narażeniem życia i zdrowia.

        Z polecenia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie bryg. Jacka Dziurdz, 4 maja o godz. 800 odbyła się skromna uroczystość na terenie jednostki PSP w Łobzie. W czasie apelu został odczytany list Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, a także druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z okazji ich święta. W dalszej części apelu zostały odczytane wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych, które zostaną wręczone przez przełożonych indywidualnie.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

kpt. Daniel Krakus - na stopień STARSZEGO KAPITANA

mł. ogn. Marcin Stańczak – na stopień OGNIOMISTRZA

mł. ogn. Marcin Łunkiewicz – na stopień OGNIOMISTRZA

mł. ogn. Grzegorz Kowalczyk – na stopień OGNIOMISTRZA

st. sekc. Marcin Różycki – na stopień MŁODSZEGO OGNIOMISTRZA

sekc. Radosław Skupień – na stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO

sekc. Dawid Mosiądz – na stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO

DzienStrazaka2020 1DzienStrazaka2020 2DzienStrazaka2020 3DzienStrazaka2020 4DzienStrazaka2020 5DzienStrazaka2020 6DzienStrazaka2020 7DzienStrazaka2020 8

Opracowanie: mł.kpt. Grzegorz Paluch  - KP PSP Łobez.

Zdjęcia: Zenon Pachałko - KP PSP Łobez.