Menu
RSS

logo

Dni otwartych strażnic 2018

Dni Otwartychstraznic2018 1Zgodnie z tradycją również w tym roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie zorganizowali, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, spotkania z dziećmi powiatu łobeskiego pod hasłem „Dni otwartych strażnic 2018”.

Na odwiedzających mury naszej komendy czekali dowódcy JRG, którzy witali przybyłych gości już na samym progu i wprowadzali w świat pożarnictwa. Wycieczka rozpoczynała się od odwiedzenia dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego i zapoznaniu się z jego obowiązkami. Następnie prezentowano odwiedzającym sprzęt przy pomocy którego strażacy ratują mienie, zdrowie i życie.  Omówiono i pokazano jego działanie. Jednocześnie przeprowadzano pogadanki na temat bezpiecznych zachowań i wskazanie sposobów zachowania się w przypadku zagrożenia połączone ze szkoleniem w zakresie pomocy przedmedycznej. Na koniec spotkania dzieci miały szanse poczuć się jak prawdziwi strażacy i wykazać się precyzją podczas operowania prądem wody podawanym z hydronetki. Łącznie w dniach od 4 do 8 czerwca odwiedziło nasza komendę 786 dzieci wraz z opiekunami.

W tym roku dopisała nam pogoda oraz humory. Łobescy strażacy dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają gorąco w przyszłym roku na „Dni otwartych strażnic”.

Dni Otwartychstraznic2018 2Dni Otwartychstraznic2018 3Dni Otwartychstraznic2018 4Dni Otwartychstraznic2018 5Dni Otwartychstraznic2018 7Dni Otwartychstraznic2018 9

Opracowanie: mł. bryg. Jacek Dziurdz  KP PSP Łobez

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Łobez