Menu
RSS

logo

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2018

Dzień strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, dlatego w dniu 6 maja w Resku przeprowadzono Powiatowe Obchody Dnia Strażaka na które stawili się wszyscy strażacy powiatu łobeskiego (zawodowi jak i ochotnicy), którzy każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na placu przy Urzędzie Miejskim w Resku, z którego strażacy i zaproszeni goście wyruszyli do kościoła parafialnego w Resku, w którym odbyła się msza w intencji strażaków. Mszy św. przewodniczył ks. Marian Kaptur - proboszcz parafii rzymskokatolickiej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku wraz z ksRyszardem Szymanikiem proboszczem parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Płotach.

Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Reska w kierunku placu miejskiego. Przejściu towarzyszyły marsze strażackie w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku i przeglądu pododdziałów strażackich przez Szefa Kancelarii Prezydenta RP - Panią Minister Halinę Szymańską. Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkich zaproszonych gości przywitał mł. bryg. Jarosław Tomczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - bryg. Marek Popławski, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego - druh Krzysztof Paluch  Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego - druh Tadeusz Szczepański, Starosta Łobeski – Pan Paweł Marek, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu łobeskiego, przedstawiciele samorządów, prezesi Zarządów Oddziałów Miejskich i Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przedstawiciele służb mundurowych współpracujących na co dzień z KP PSP Łobez, a także licznie zgromadzone rodziny strażaków jak i mieszkańcy powiatu.

Wszyscy przemawiający na czele z Panią Minister dziękowali strażakom za trud włożony w codzienną służbę. Uwieńczeniem tych podziękowań było uhonorowanie strażaków z szeregów PSP i OSP odznaczeniami, wyróżnieniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

Po złożeniu meldunku o zakończeniu uroczystej akademii rozpoczęto piknik strażacki. Przygotowano stoiska promocyjne, gdzie oprócz komendy powiatowej PSP w Łobzie swój sprzęt prezentowały jednostki OSP powiatu łobeskiego. Na terenie pikniku można było zobaczyć pojazdy pożarnicze, zapoznać się ze sprzętem używanym przez strażaków, użyć go własnoręcznie, wziąć udział w licznych konkursach. Dla odwiedzających przygotowano strażacki poczęstunek na którym nie zabrakło słynnej na cały powiat strażackiej grochówki. Najmłodsi mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej czy dmuchanych zjeżdżalni.

dzień Strazaka 2018 8dzień Strazaka 2018 9dzień Strazaka 2018 13dzień Strazaka 2018 14dzień Strazaka 2018 10dzień Strazaka 2018 11dzień Strazaka 2018 15dzień Strazaka 2018 2dzień Strazaka 2018 4dzień Strazaka 2018 5dzień Strazaka 2018 6dzień Strazaka 2018 7

Opracowanie: mł.bryg. Jacek Dziurdz KP PSP Łobez

Zdjęcia: UM Resko, Nowy Tygodnik Łobeski